faktopedia.pl

Pokaż menu
Szukaj

Kit Harington (znany głównie z roli w Grze o Tron jako Jon Snow) jest potomkiem

by dariuszsanitariusz87
Dodaj nowy komentarz
avatar passingby
0 0

Coś tu jest namieszane. Galena i Hipokratesa to sięga koncepcja morowego powietrza, którą "teoria zarazków" zastąpiła. John Snow był jednym z pierwszych propagatorów "teorii zarazków", udowodnił, że źródłem cholery jest zakażona woda, przykładając się znacząco do początków epidemiologii, zalecał gotowanie wody. Nie mogę znaleźć jednak żadnych informacji, by należał do jakiejkolwiek grupy mającej cokolwiek wspólnego ze spłuczką.

Odpowiedz
avatar dariuszsanitariusz87
1 1

Nie zajmowali się spłuczką per se, tylko teorią która bazowała na powiązaniu spłuczki z wodą z 'morowym powietrzem'. To spora różnica, i została zaznaczona.

Odpowiedz
avatar passingby
0 0

@dariuszsanitariusz87: To dalej zawiera się w "mającej cokolwiek wspólnego ze spłuczką" i o tym nic nie znalazłem, a ten komentarz nic w tej kwestii nie wyjaśnia. Co to była za grupa? Co opublikowała w tej kwestii? John Snow na pewno nie zajmował się żadną teorią bazującą na powiązaniu spłuczki z morowym powietrzem. No chyba że celem jej obalenia.

avatar Saari
0 0

@passingby: W fakcie nie ma nic napisane, by Snow miał cokolwiek wspólnego ze spłuczką. Pisze w nim natomiast, że spopularyzował tą teorię. To czy należał do jakiejkolwiek grupy, czy nie w praktyce w żadnym stopniu nie zmienia faktu.

avatar dariuszsanitariusz87
0 0

@passingby: Żródło podane jest w Źródłach, warto się rozejrzeć i rozeznać.

Udostępnij