Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

faktopedia.pl

Pokaż menu
Szukaj

Łukasz Wysocki, licealista z Lublina,

by Fudal
Zobacz następny
Dodaj nowy komentarz
avatar passingby
3 3

W źródle nie ma kompletnie nic na ten temat. Oto cała jego treść: "Od elektroniki do biotechnologii? Jak najbardziej! Łukasz Wysocki, tegoroczny finalista Konkursu Młodych Naukowców E(x)plory 2013 i zwycięzca nagrody specjalnej - wyjazdu na konkurs Intel ISEF do USA, nie boi się zmian i z zapałem rozwija nowe zainteresowania naukowe. W tym roku na E(x)plory Łukasz przyjechał z robotem imitującym ludzkie emocje i cechy charakteru, jednak wymiana doświadczeń z innymi młodymi naukowcami w Polsce i za granicą obudziły w nim nową pasję - biotechnologię. Dzięki stażom E(x)plory Łukasz już niedługo będzie poznawał jej tajniki w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Od 12 sierpnia w Zakładzie Neuropeptydów w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk Łukasz będzie pogłębiał swoją wiedzę na temat neuropeptydów, układu nerwowego, jak również zagadnienia związane z leczeniem nowotworów. Jego mentorem został profesor Andrzej Lipkowski. Łukaszu, życzymy Ci wspaniałej biotechnologicznej przygody!" Nie ma na ten temat również innej wzmianki w Sieci, poza powtórzeniami tego tekstu.

Odpowiedz
avatar lukazs15
0 0

Może mafia farmaceutyczna zataiła tą informację.

Odpowiedz
avatar passingby
0 0

Widzę, że źródło zostało zmienione na takie, którego nie mogę zweryfikować. Z poprzedniego źródła wynikało, że ten, zdolny, bo zdolny, licealista w sierpniu dopiero udał się na jakiś staż w związku z biotechnologią. Nie jest w żadnym wypadku możliwe, by w tym czasie wynalazł i przebadał jakikolwiek lek, co najwyżej zaobserwował jakieś obiecujące procesy na szalce. Czyli dokonał odkrycia, jakich pełno, z których statystycznie jedno na kilka tysięcy na szanse stać się lekiem za kilkanaście lat. http://maravelias.che.wisc.edu/?page_id=23 Wyniki tego badania nie są nigdzie dostępne, o fachowej literaturze medycznej nawet nie wspominając, nie ma więc możliwości weryfikacji szczegółowych twierdzeń z tego rzekomego faktu. Wszystko, co udało mi się znaleźć to nic niemówiący temat pracy konkursowej "Rhubarb extract as a potential cure for Alzheimer's disease" http://www.explory.pl/news/item/216-projekty-zakwalifikowane-na-re-x-y

Odpowiedz
avatar anton13
0 0

Jak zwykle w naszym biednym kraju,ktoś,coś wynajdzie rewelacyjnego to i tak go ztłamszą uczeni w mowie i pismie chyba,że odstąpi autorstwo.Wyobrażacie sobie !! sławy naukowe nie mają się czym poszczycić a tu licealista ? o zyskach nie wspomnę.Lepiej żeby dał nogę z wynalazkiem do USA tam to chyba doccenią bo u nas nie ma sznas.

Odpowiedz
Udostępnij